×

  خدمات مالی حسابداری حسابرسی

 

free space

free space

حذف گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

حذف گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده 

محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به دو اقدام صورت گرفته به منظور سهولت در شروع کسب و کار اظهار داشت: با تاکید وزیر اقتصاد مشکل دریافت کد اقتصادی برای فعالان کسب و کار و بازار حل شد. بر این اساس شناسه ملی ثبت شرکتها به عنوان کد اقتصادی مالیات تلقی می شود. همچنین برای اشخاص حقیقی کد ملی با اضافه کردن چند رقم توسط سازمان امور مالیاتی به عنوان کد اقتصادی قلمداد خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه پیش از این 45 مرحله ثبت نام مالیاتی وجود داشت، گفت: 44 مرحله آن طی نیم ساعت انجام می شد و مرحله 45 که مربوط به احراز و دریافت کد اقتصادی بود، زمان زیادی می گرفت و شروع کسب و کار را طولانی می کرد. به همین علت این مرحله حذف شد.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام این خبر که گواهی ثبت نام مالیات ارزش افزوده نیز حذف شد، بیان داشت: فعالان اقتصادی دیگر نیازی نیست این گواهی را اخذ کنند. هنگام ثبت نام مالیاتی تیک مشمول مالیات ارزش افزوده را خواهند زد و کار این بخش نیز تمام است…

 

1. مرحله 45 از فرآیند ثبت نام مالیاتی حذف شد،
2. گواهی نامه ثبت نام ارزش افزوده حذف و ثبت نام در سامانه و انتخاب گزینه مشمولیت ارزش افزوده کفایت می کند،
3. شناسه ملی شرکتهای تازه تاسیس، بدون ثبت نام توسط مودی، کد اقتصادی آنها است،
4. کد ملی اشخاص حقیقی، کد اقتصادی آنها است.

 

با توجه به حذف گزینه «تمدید گواهینامه» از منوهای سامانه مالیات بر ارزش افزوده ، مقدمات حذف گواهی ارزش افزوده به استناد بند های ۵ تا ۷ دستورالعمل شماره ۲۰۰/۹۹/۵۰۶ مورخ  ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ فراهم شده است.

 

منبع: شرکت حسابداری کاوش گویا ارقام

آدرس ........................


آدرس: تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از بهشتی - بالاتر از رستوران نایب - پلاک 2230 - برج سپهر ساعی - طبقه ششم - واحد 605

تلفن همراه:
برای تماس روی شماره های زیر
کلیک کنید

09127362770

09386209696

09033683444


تلفن ثابت:

برای تماس روی شماره های زیر کلیک کنید

021-88552882

021-88552883


 

 

تلگرام

 

 

فیسبوک

 

 

آپارات

 

 

یوتیوب

   

© 2021 Kavosh Gooya Argham .  All rights reserved.